Απρ 232023

Ασταμάτητη η Γυναικεία μας ομάδα η οποία πήρε ακόμα ένα ντέρμπι επικρατώντας επί της ομάδας του Κρόνου Γέρακα με σκορ 56-49 στο κλειστό των Πατησίων.Τα κορίτσια μας μπήκανε ψυχωμένα από την αρχή του παιχνιδιού προσπαθώντας να επιβάλουν το ρυθμό τους.Οι αντίπαλοι παίζοντας αρκετά σκληρά κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι και το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 29-26.Στην επανάληψη και παρά τον τραυματισμό της αρχηγού μας Νατάσας Μουζάκη η ομάδα μας βρήκε τις λύσεις ώστε να χτίσει μια διαφορά ασφαλείας και βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Κρόνου η οποία το μόνο που κατάφερε στο τέταρτο δεκάλεπτο εκμεταλλευόμενη την χαλαρότητα των αθλητριών μας τα τελευταία λεπτά ήταν να ρίξει την διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό.
Η πολύ σημαντική αυτή νίκη κρατάει την ομάδα μας στην κορυφή της βαθμολογίας συνεχίζοντας την εξαιρετική φετινή μας πορεία.
Συγχαρητήρια στο προπονητικό team και στις αθλήτριες μας.