Απρ 092023

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η Γυναικεία μας ομάδα η οποία επικράτησε επί του Προμηθέα Χαλανδρίου εκτός έδρας με σκορ 37-46 και απολαμβάνει πλέον την μοναξιά της κορυφής.
Σε ένα παιχνίδι που βρήκε την ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο να είναι πίσω στο σκορ με 8 πόντους.Στην επανάληψη όμως τα κορίτσια μας με απόλυτη συγκέντρωση, μαχητικότητα και σωστές επιλογές έφτασαν στην νίκη απέναντι σε έναν πολύ υπολογίσιμο αντίπαλο.
Δυναμική και η παρουσία των φιλάθλων μας που με τον παλμό τους βοήθησαν την ομάδα και ήταν ο 6ος παίκτης.
Επόμενο παιχνίδι μετά το Πάσχα αντιμετωπίζοντας σε ένα ακόμα κρίσιμο ματς την ομάδα του Κρόνου Γέρακα.