Δεκ 202022

Την νίκη με σκορ 54-61 πήρε η ομάδα μας επικρατώντας εκτός έδρας επί του Φιλίππου Περιστερίου σε ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Σε ένα παιχνίδι που ξεκίνησε με τον Σπόρτιγκ να δείχνει να πατάει καλύτερα στο γήπεδο έχοντας τον έλεγχο του αγώνα και να προηγείται στο ημίχρονο με 25-36. Στο τρίτο δεκάλεπτο αν και βρεθήκαμε μπροστά στο σκορ ακομα και με 15 πόντους διαφορά , οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την έλλειψη συγκέντρωσης και τα λάθη και κατάφεραν να ισοφαρίσουν λίγο πριν το τέλος του αγώνα,.
Τελικά η ομάδα μας βρήκε τις λύσεις και έφυγε από το Περιστέρι με το ροζ φύλλο αγώνα.
Επόμενο παιχνίδι την προσεχή Τετάρτη με αντίπαλο την ομάδα της Λυκόβρυσης στα Πατήσια.
Δεκάλεπτα 15-19, 10-17, 12-8, 17-17.
Διαιτητές:Μπουκας-Χρηστιδης.Π, Περδετζογλου.
Α.Ο Σπόρτιγκ (Τασιος- Κοσμιδης) Πλεσιωτης, Καραθανασόπουλος 15(3), Μπουγιούρης, Γεωργακόπουλος 6(2), Τεακα 13(1), Αργυριδης 6,Βουλγαράκης 4,Μπαρλιας, Κυριαζοπουλος 5,Κορρές 14