Νοέ 232021

Με νίκη συνέχισε η Ανδρική ομάδα του Σπόρτιγκ κερδίζοντας με σκορ 71-56 την ομάδα των ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ παρουσιάζοντας δυο αγωνιστικά πρόσωπα.Στο πρώτο ημίχρονο η πολυ κακή αμυντική λειτουργία σε συνδυασμό με την μεγάλη επιθετική αστοχία έδωσαν την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να προηγηθούν ακόμα και με 18 πόντους διαφορά και παράλληλα να αποχωρεί και ο Κώστας Τσέλιος τραυματίας στο πρώτο δεκάλεπτο.
Η συνέχεια όμως ήταν διαφορετική με τον Νίκο Δέλγα και τον Θοδωρή Μιχαλόπουλο καθοριστικούς ,η ομάδα μας έριξε την διαφορά στους 8 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα ήταν διαφορετική με μεγάλη ενέργεια στην άμυνα και με τον Κυριαζοπουλο να βάζει μεγάλα καλάθια φέραμε το σκορ στα ίσια ,στην συνέχεια ανέλαβε δράση ο Σεραφείμ Παπανογλου που με τρείς βόμβες των τριών πόντων ουσιαστικά τελείωσε το μάτς.
Επόμενο παιχνίδι την προσεχή Πέμπτη εκτός έδρας με τον Ευνικο.
Δεκάλεπτα 15-18,15-20,19-8, 22-10