Νοέ 012019

Την πέμπτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η ανδρική ομάδα του συλλόγου μας κερδίζοντας την ομάδα του Γ.Α.Ο.Κ με σκορ 95-87 σε ένα παιχνίδι που στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα των Πατησίων ήταν εξαιρετική επιθετικά σκοράροντας 61 πόντους. Η διαφορά έφτασε ακόμη και στους 23 πόντους αλλά η χαλαρότητα που επέδειξαν οι αθλητές μας το τελευταίο δεκάλεπτο έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενουμενους να μειώσουν την διαφορά. Πολύ καλή ήταν και η διαιτησία της κυρίας Γιακειμη και του κυρίου Τερζή.
Α.Ο Σπορτιγκ-Γ. Α. Ο. Κ 95-87
Δεκάλεπτα :25-18,36-23,18-20,16-26
Διαιτητές :Γιακειμη – Τερζής
Α.Ο Σπορτιγκ(Ψυχογιοπουλος-Φουσκακης) : Στογιαννης 4, Πλεσιωτης, Αλεξόπουλος 14(4), Παλλατζας 9(2), Αντωνόπουλος 1, Μπουγιούρης 5(1), Καλογήρου, Τσέλιος 22(3),Μιλουσης 6, Καραμπατος 16(2), Αργυριδης 2, Αλαμάνος 16.