Ιαν 132013

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η γυναικεία μας ομάδα, η οποία επικράτησε της Αγ. Παρασκευής με 50-48  στην παράταση (κ.α. 40-40).

Οι δύο ομάδες είχαν ένα πολύ κακό πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να βρίσκεται στο 9-13, ενώ το ημίχρονο βρήκε την Αγ. Παρασκευή να προηγείται με 13-18.

Ο Σπόρτιγκ ανέβασε την αποδοσή του στο τρίτο δεκάλεπτο, πέρασε μπροστά στο σκορ με 22-21 στο 25′, αλλά το τέλος της 3ης περιόδου βρήκε τις φιλοξενούμενες μπροστά με 27-30. Στο 4ο δεκάλεπτο η γυναικεία μας ομάδα επέβαλλε το ρυθμό της, κατάφερε να προηγηθεί με 6πόντους (38-32 2′,16” πριν τη λήξη) και ενώ απέμεναν 2,7” πριν τη λήξη η Κουτσιάφτη έκανε το 40-40 οδηγώντας το μάτς στην παράταση.

Στην παράταση ο Σπόρτιγκ έδειξε σοβαρότητα αποκτώντας προβάδισμα απο νωρίς (45-42), με την γυναικεία ομάδα του Σπόρτιγκ να είναι αυτή που χαμογέλασε με την κόρνα της λήξης (50-48).