Απρ 022013

Εύκολο βράδυ είχε η ομάδα μας στην Κηφισιά, καθώς επιβλήθηκε της ομώνυμης ομάδας με 79-50. Από τα πρώτα λεπτά φάνηκε να καθαρίζει το παιχνίδι αφού βρέθηκε μπροστά με 0-10.
Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε 10-24, ενώ και στο δεύτερο επικράτησε η ίδια εικόνα (28-40).

Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια ο προπονητής μας Αλέξης Καρατζάς είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες μας, πράγμα που δεν επηρέασε την διακύμανση του σκορ, καθώς στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε ακόμα και στους 30 πόντους (44-74).

Έτσι ο Σπόρτιγκ πήρε την 17η νίκη στο πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ συνεχίζοντας την πορεία του στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας, παίρνοντας μάλιστα και διαφορά 2 βαθμών από τις υπόλοιπες ομάδες με 5 αγωνιστικές να απομένουν.

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ 50-79 (28-4)
Διαιτητές: Aργυρούδης-Μακρής
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης): Γαννέλης, Παπαδόπουλος 9 (1), Γεωργόπουλος 13, Κωνσταντίνου, Κυριακάκης 4 (1), Παναγιώτου, Γκίνη 6, Μακρίδης 3, Γεωργόπουλος 4, Δερζιώτης 4, Κόλλιας 7 (1), Δακάς.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Καρατζάς): Παπάνογλου 2, Καρτάλιας, Τσακίρης 22 (3), Γκίκας 4 (1), Μητσόπουλος 5 (1), Κλήμης 7 (1), Τσεκούρας 2, Ενεζλης 20 (1), Μαυρίδης 2, Καραμπάτος 1, Καδηγιαννόπουλςο 2, Μυστίλογλου 12 (1).