Ιαν 172023

Πολύ σημαντική νίκη κατάφερε να πάρει η ανδρική μας ομάδα επικρατώντας εκτός έδρας επί του Ευνικου με σκορ 69-73 .
Σε ένα παιχνίδι που μετά από πολύ καιρό η ομάδα μας παρατάχθηκε πλήρης κατάφερε από την αρχή της αναμέτρησης να έχει τον έλεγχο του σκορ φτάνοντας την διαφορά στην μέγιστη τιμή της 7,5 λεπτά πριν τελειώσει η αναμέτρηση με 13ποντους διαφορά. Κάπου εκεί η χαλαρότητα και η άμυνα ζώνης του Ευνικου αποσυντονισε την ομάδα μας και έτσι ο αντίπαλος κατάφερε να προσπεράσει στο σκορ δύο λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης.
Τελικά καταφέραμε να φύγουμε με τους δύο σημαντικούς βαθμούς αφού στα τελευταία δευτερόλεπτα με δύο κρίσιμες βολές του Τεακα και άλλες δύο του Καραθανασόπουλου βρήκαμε τις λύσεις για την τελική επικράτηση.