Μαρ 202018

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 64-48!

Με μια πολύ δυνατή και ψυχωμένη άμυνα που κράτησε τους αντιπάλους του στους 48 πόντους, η ομάδα του ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ πήρε απόψε μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι στην ομάδα του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ Ν. ΨΥΧΙΚΟΥ με 64-48!

Οι αθλητές του Παναγιώτη Αρβανίτη πάτησαν στο παρκέ αποφασισμένοι για τη νίκη, πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, βρέθηκαν πίσω με -1 στο ημίχρονο αλλά στο 3ο κυρίως δεκάλεπτο μίλησε η άμυνα και με το συνολικό σκορ 2ου ημιχρόνου 37-20 πήραν το ροζ φύλλο του αγώνα!

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Αντωνιάδης, Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 14-8, 27-28, 44-33, 64-48.

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης, Δήμου): Αρναουτάκης 2, Τζουμάκας, Πλεσιώτης, Μανωλίτσης 3 (1), Καλογήρου, Μπουγιούρης 3 (1), Σερέπας, Τάσιος 12 (2), Μιλούσης 11 (1), Καραμπάτος 16 (1), Γαλάνης 8 (1), Βισνιέβσκι 9.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ (Ζήβας): Βουλγαράκης 1, Δαμίγος 8 (2), Τζελέπης, Τσιγκάκος, Τσέλιος 5 (1), Μπαρμπαρής 10, Γεραμάνης 9, Πέζος, Δελής 8, Πανταζής, Ζαρμακούπης 7, Σμυρλής.